5 Największych firm przyjmujących płatność w Bitcoinie

W poprzednim artykule skupiłem się tylko i wyłącznie na firmach z branży turystycznej. W tym podam moim zdaniem 5 największych firm akceptujących płatność Bitcoinem. Jeśli Twoim zdaniem jakaś inna firma powinna znaleźć się na tej liście, a ja ją pominąłem bardzo proszę o napisanie jej w komentarzu.

Wspomniałem już o tym w poprzednim wpisie, ale powtórzę i tutaj. Na świecie jest już ponad 8800 firm, w których można zapłacić najpopularniejszą kryptowalutą. Co najważniejsze ta lista z dnia na dzień jest coraz większa.

Oto 5 największych firm akceptujących płatność Bitcoinem.

5. DELL

dell_logo

Dell rozpoczął swoją „przygodę” z Bitcoinem w 2014 roku. Ten potentat komputerowy ma zintegrowaną płatność z Coinbase i jest wbudowana na stronie zamówienia dzięki czemu płatność Bitcoinem jest dziecinnie prosta.

4. CHEAPAIR

cheapair-logodec2012

Mimo, że pisałem już o tej firmie poprzednio to uważam, że warto o niej wspomnieć również w tym zestawieniu. Ta Nowo Yorska firma powstała w 2005 roku. Firma oferuje bilety lotnicze oraz rezerwacje pokoi hotelowych. Bitcoina jako formę płatności wprowadzili w 2013 roku i podobnie jak w przypadku Della płatność jest zintegrowana z Coinbase.

3. OVERSTOCK

overstock_onion_hed_2015

Overstock.com to internetowy sprzedawca detaliczny oferujący markowe towary w niskich cenach tzw. sklep wyprzedażowy. Oferuje bardzo szeroką gamę produktów. We wrześniu 2014 roku firma zaczęła oferować możliwość płacenia Bitcoinami również za pomocą Coinbase. Jest to pierwszy duży detalista, który wprowadził tą formę płatności.

Co ciekawe CEO tej firmy był tak zaintrygowany kryptowalutą, że postanowił umożliwić kupno akcji firmy za pośrednictwem Blockchain. Dzięki czemu byli również pierwszą firmą, której akcje można było kupić za pomocą Bitcoina.

2. STEAM

share_steam_logo

Firma jest jednym z największych jeśli nie największym dystrybutorem gier video na Świecie. Platforma posiada 89 milionów zarejestrowanych użytkowników. Zaczęli akceptować płatność Bitcoinem w kwietniu 2016 roku za pośrednictwem BitPay

1. EGIFTER

tumblr_inline_n7fb1qrglj1si05rl

eGifter to najmłodsza firma w tym zestawieniu. Została założona w 2011 roku w Nowym Yorku. Firma oferuje karty podarunkowe do większości sklepów na Świecie. Takich jak: Amazon, Adidas, eBay i wiele wiele innych.

Jeśli uważasz, że jakaś firma powinna się znaleźć w tym zestawieniu napisz ją proszę w komentarzu. Bardzo ciekawy jestem Twojej opinii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *