Jak Bitcoin zrewolucjonizował rynek kasyn?

Dzięki temu, że Bitcoin używa zdecentralizowanej bazy danych oraz jego kurs nie jest kontrolowany przez monetarny Bank Centralny zostaje on używany bardzo często do transakcji w Świecie hazardu.

Łatwość wpłat i wypłat

Aspektem, któy w największym stopniu spowodował popularność kryptowaluty w kasynach internetowych są szybkie wpłaty i wypłaty środków. Wśród tradycyjnych metod płatności jest wiele opłat oraz przepływ pieniędzy zajmuje dużo czasu. Co więcej w niektórych krajach hazard jest zabroniony co stanowi kolejną przeszkodę.

Gracze dużo chętniej wybierają kasyna, które obsługują płatności Bitcoinami.

Pierwsze kasyno zaproponowało płatności Bitcoinami w roku 2012. Jednak ludzie nie ufali tego typu transakcjom i niechętnie korzystali z tej metody wpłacania lub wypłacania pieniędzy. Przede wszystkim ze względu na słabe zabezpieczenia i zawiłą procedurę płatności.

Jednak Bitcoin stawał się bardziej popularny. Na rynku powstało wiele systemów ułatwiających płatności. Ludzie coraz chętniej zaczęli korzystać z tej metody wpłacania i wypłacania pieniędzy w kasynach. Pierwszym dużym graczem na tym rynku, który wprowadził Bitcoin do swoich kasyn był Bodog.

Kasyna internetowe istnieją już od 5 lat. Z roku na rok ich udział w rynku rośnie. Przez dwa lata udział w rynku wzrósł z 8% do 11%.

Łącząc wzrost popularności kasyn internetowych oraz Bitcoina, możemy spodziewać się regularnego zwiększania udziału w rynku tych, które właśnie akceptują płatności kryptowalutą. Warto też wspomnieć, że ludzie korzystający w hazardu w sieci to osoby zaznajomione z nowymi technologiami i jeśli nie korzystają to przynajmniej wiedzą czym jest Bitcoin.

Trudno się dziwić graczom, że coraz częściej wybierą tą formę płatności szybką, bez prowizji i ukrytych opłat. Do tego nienamierzalną.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *